NOVICE

20.12.2019 - OŠPICE

Navodila pacientkam

Ob sumu na OŠPICE:

Če ste bili v kontaktu z bolnikom s potrjenimi ošpicami in/ali
Imate naslednje simptome in znake:
- vročino (≥ 38⁰C)
- rdečkast izpuščaj po obrazu in telesu
- kašelj
- nahod
- vnete oči

NE vstopajte v bolnišnico, ampak po telefonu pokličite 04 208 28 63 in upoštevajte nadaljnja navodila.

11.12.2019 - OMEJITEV OBISKOV

Spoštovani,

obveščamo vas, da so zaradi akutnih prehladnih obolenj v populaciji obiski z 11.12.2019 do preklica omejeni le na eno zdravo odraslo osebo na dan brez otrok.

Zaradi preprečevanja širjenja obolenj vas prosimo, da upoštevate pravila omejitve.

(KOBO BGP KRANJ)

Komisija za obvladovanje bolnišničnih okužb BGP Kranj

11.10.2019 - AKUPUNKTURA

Kot pripravo na porod nudimo nosečnicam storitev akupunkture.

24.05.2019 - TELESNA VADBA V NOSEČNOSTI IN PO PORODU

Srečanje s fizioterapevtko poteka vsako sredo ob 12.uri v 1.nadstropju bolnišnice. Predhodna prijava ni potrebna. Ob prihodu se javite pri informatorki.

24.05.2019 - PRENOS KARTOTEKE K DRUGEMU IZBRANEMU GINEKOLOGU

Za prenos kartoteke je potrebno izpolniti obrazec za prevzem medicinske dokumentacije, ki je dostopen v zavihku AMBULANTE/ DISPANZER ZA ŽENE.
15.03.2019 - NOV PORODNI BLOK

V torek, 12.3.2019 smo imeli v bolnišnici slavnostno otvoritev novega porodnega bloka.
Pridobili smo pet sodobnih apartmajev, v katerih bomo poskrbeli za kvalitetno strokovno oskrbo mamic in novorojencev ter tudi za prijetno počutje in zasebnost.

24.01.2019 - Knjigobežnica tudi pri nas

Pacientke na ginekološkem oddelku imajo v času bivanja v bolnišnici na voljo knjige in revije, da si krajšajo čas. Po želji lahko knjigo vzamejo domov oz. tisto, ki so jo prinesle s seboj pustijo v knjigobežnici.

30.11.2018 - LAJŠANJE PORODNE BOLEČINE

Predavanja o možnostih lajšanja bolečin med porodom so v naši bolnišnici organizirana vsako sredo ob 13. uri. Predhodna prijava ni potrebna.
29.11.2018 - "VPRAŠAJ BABICO"

Vsak zadnji torek v mesecu  poteka srečanje babice z nosečnicami  "VPRAŠAJ BABICO".

:: več o tem

29.11.2018 - "ABC DOJENJA"

Vsak zadnji torek v mesecu poteka pogovorna ura o dojenju.

29.11.2018 - MAGNETOTERAPIJA MIŠIC MEDENIČNEGA DNA

Magnetoterapija je najučinkovitejši način zdravljenja urinske inkontinence. Zdravljenje je samoplačniško

29.11.2018 - HIPNOZA KOT PRIPRAVA NA POROD

V Bolnišnici za ginekologijo in porodništvo Kranj izvajamo medicinsko hipnozo. Osredotočeni smo predvsem na izvajanje medicinske hipnoze kot pripravo na porod in podporo v poporodnem obdobju (dojenje, blažja anksiozna stanja po porodu).